Október 12-én rendkívüli képviselő-testületi ülés lesz, 28 tervezett napirendi ponttal. Néhányat nyilván levesznek a napirendről (feloszlatás, alpolgármesterek leváltása), néhány feltehetőleg egyhangú szavazással megy át (pl. a vis maior pályázaton való indulás), néhánynál pedig parázs vita várható. Nem kizárt, hogy nem is végzünk 10-ig, így az ülés másnap folytatódik. A közérdeklődésre (szerintem) leginkább számot tartó napirendi pontok következnek. Több telepítési tanulmányterv, a Gödi Szolgáltató Kft-vel kapcsolatos szeptember 30-i határozatok újratárgyalása, valamint az alsógödi csónakház is téma lesz a hétfő délután 5 órakor kezdődő ülésen. Mivel az újratárgyalás miatt még nem hatályos a szeptember 30-i járványügyi szabályozás, illetve egyébként is ellentmond az önkormányzati törvénynek és a gödi szmsz-nek, az érdeklődőket nem lehet kizárni az ülésről.
Az 5. napirendi pont a helyi népszavazás kezdeményezésének megkönnyítéséről szól, a javaslat értelmében szavazópolgárok 25 %-a helyett a 10%-nak az aláírása is elegendő lehetne a kiíráshoz. Így a törvényi maximum helyett a minimumban határoznánk meg a szükséges számot.
8. Ingatlanok értékbecslések megrendelése igazságügyi szakértőtől, 320+400e Ft-ért. 2db, 2019-ben Bócsán megvásárolt ingatlan értékének, valamint 15 ingatlan esetében a Samsung hatásának megvizsgálása – ez szükséges a sokat emlegetett pertársasághoz, de egy békés megegyezéshez is a kártalanításról.
10. Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. szerződései. A napirendi pont már szeptember 30-án előkerült, de javaslatomra, a testület teljes egyetértésével elnapoltunk, és az áremelkedések indoklását kértük. Sajnos a lerakói díjak háromszorosára növekedtek, emiatt a cég a zöldhulladék-elszállítási díjakat brutálisan megemeli. Ennek nagyobbik részét az önkormányzat, kisebbiket a lakosság kénytelen megfizetni. Az áremelkedések (és az emiatti szerződésmódosítások) mellett konkrét kifizetéseket is jóvá kell hagyjon a testület, 2.774.820 Ft értékben a tavaszi zöldhulladék-elszállításra, 8.777.560 Ft-ért a veszélyeshulladék-begyűjtésre. A gödieket leginkább a zöldhulladék-zsák árának 400 Ft-ra emelése érinti majd (a konténer ára kevésbé durván, 5500 Ft-ra emelkedik.) Emellett a tavaszi zöldhulladék-elszállítási akcióról is döntenünk kell (ami tavaly 100 Ft/zsák volt, ennek felét fizette az önkormányzat, idén pedig 150 Ft/zsák várható).
11. A Nemeskéri parkerdőnek végre erdész szakember készíti a kezelési tervét, ami meg is látszik az előterjesztésen, amely néhol faegyedekre lebontva tartalmaz megállapításokat és javaslatokat – én megvalósításhoz szükséges intézkedéseket, illetve azok fedezetét hiányolom, remélem csak ideiglenesen, hiszen ez lesz a következő lépés. Most arról lesz szó, hogy a szakértői munkák kifizetését aláírhassa a polgármester.
12. Póterdősítés. A Samsung 2. gyár helyén kivágott erdőt a Pilisben pótolták, de az állam támogatást adott Göd területén erdő telepítésére. Sajnos az erre a célra megvásárolt területek mind az M2 túloldalán vannak, ráadásul 13 ha pont a Különleges Gazdasági Övezetben iparterületként kijelölt helyre esik, így át kell tervezni az egészet. Remélem, ebből az következik, hogy a Samsung és a város között jelölünk majd ki új erdőterületet.
13. A Nemeskéri út és a Puszta dűlő sarkán a Hungary Huake Eng. Kft. légtechnikai raktárcsarnokot, üzemet és irodát tervez, az ehhez készített telepítési tanulmánytervet a képviselő-testületnek el kell fogadnia. A hétvégén beszéltem a Hernád közi lakók képviselőjével és az építésszel is – a Nemeskéri úti bejárat helyett a Puszta dűlőn opcionálisan tervezett másik kapu megnyitásával tudom támogatni a terv elfogadását.
14. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat kormánytámogatás segítségével nagyon komoly fejlesztésbe kezd a Gondviselés Háza (a régi Topház) területén. A képviselő-testületnek itt is telepítési tanulmánytervet kell elfogadnia a munkák megkezdése előtt. A tervekről a múlt héten egyeztetést is tartottunk a szervezet képviselői és a tervek készítői, valamint a képviselő-testület több tagja (Pintér György, Lenkei György, Markó József, Andrejka Zombor, jómagam) részvételével.
16. Az Önkormányzati Rendészeti Szerv (közterület-felügyelet) beszámolójából kiderül, hogy fontos lenne a szervezet létszámbővítése, parkolók létesítése/bővítése az állomásoknál és üzletek mellett, illetve a Huzella iskola környékének forgalomrendezése.
19. Az alsógödieket feltehetőleg leginkább a Széchenyi-csárda és a csónakház építése/bontása érdekli, az előterjesztésben többféle javaslat szerepel, a csónakház és a csárda egy időben vagy külön történő tervezéséről, illetve különböző méretekről, funkciókról, illetve ehhez kapcsolódóan különböző árakról.
22. A Gödi Szolgáltató Nonprofit Kft. beszámolójának újratárgyalása. A cég “kistafírozását” szolgáló rapid előterjesztésről és annak elfogadásáról már írtam, az előterjesztés mellé idelinkelem a kérdéseimet az újratárgyaláshoz, valamint a polgármester által készíttetett belső ellenőri véleményt. Remélem, a testületi többség visszavonja a szeptember 30-i határozatokat, így később megalapozottabb döntéseket tudunk hozni a céggel kapcsolatban.
Két előterjesztés is foglalkozik Göd építészeti-városképi értékeivel: Vajda Viktória a Buchwald-örökséggel kapcsolatosan (Városháza kerítése, Buchwald-székek), Fülöp Zoltán pedig az alsógödi vasúti felüljáróval kapcsolatosan tesz javaslatokat.
Lesz szó mobil jégpályáról, földutak karbantartásáról, ovis tartásjavító tornáról és még sok egyébről is.
A 12. pont esetében az erdősítésre gyorsan és magasra növő fák telepítését javasolnám a Samsung és a város közé! Az erdő plusz vízigényét a Samsung csapadékvizével lehetne megoldani.
KedvelésKedvelés